Mal by som si kúpiť repasovaný počítač?

Celkom bežná situácia. Váš počítač už melie z posledného a kúpa nového predstavuje celkom veľkú položku v rozpočte. Ale mali by ste ísť do repasu? Cena je pre vás to pravé, no ponuka sa vám zdá riskantná. V hlave sa vám vynárajú otázky o životnosti, hodnote nákupu či záruke. 

Ísť alebo neísť do repasovaného notebooku?

Je to každého osobná vec. O repasovanej elektronike však existuje mnoho mylných informácií. Aj keď ste možno zástancom novej techniky, čítajte ďalej. Prezradíme vám posvätné tajomstvo. 

Repasovaný notebook už dávno nie je len pre študentov. Mnoho kupujúcich si vyberá repasovaný notebook do domácností a veľa firiem sa rozhodlo zostať na vrchole technológie tým, že svoje repasované PC obmieňajú každý rok. 

Čo pre vás v praxi znamená repasovaný?

Repasované jednotky sú tie, ktoré zákazníci vrátia späť výrobcovi z rôznych dôvodov. Vo väčšine prípadov ide o drobnú vadu, ktorú výrobca ľahko opraví. Takyto kus už však nemôže predávať ako nový, preto ho rekonštruuje alebo lepšie povedané – repasuje. 

Ide však aj o nové výrobky bez akejkoľvek predchádzajúcej poruchy, pri ktorých zákazník využil svoje právo vrátenia v zákonom stanovenej lehote. Dôvody na repas môžu byť rôzne, napríklad:

  • notebooky použité ako ukážkový produkt v obchode, ktoré sa potom nedajú predávať ako nové
  • použité notebooky zakúpené repasovacou firmou, ktorá ich obnoví do poslednej skrutky
  • notebooky vrátené zákazníkmi s drobnou vadou, ktorá bola odstránená

Samozrejmosťou na RE:PC je:

  • záruka 24 mesiacov
  • možnosť spätného odkupu 
  • extra zľava
  • široká ponuka

Ak teda viete, čo hľadáte, nie je dôvod prečo sa v týchto dňoch vyhnúť nákupu repasovaného notebooku alebo počítača. Najmä ak je súčasťou plná záruka. V mnohých prípadoch získate rovnako nový produkt s vyšším výkonom a vysokou životnosťou.