Mýty o repasovaných počítačoch

Majú nižšiu konfiguráciu než akú požadujem pre svoje potreby. Sú nekvalitné a majú skryté vady. Toto sú časté reakcie ľudí, keď príde na rad téma repasovaných počítačov. Mnoho z nich sa potom zo strachu týmto počítačom vyhýba. Pritom ani len netušia, že ich obavy vôbec nie sú na mieste. Vznikajú len v dôsledku nevedomosti a nedostatku informácií o danej problematike. Nasledujúcimi informáciami sa pokúsime zbúrať stereotypy a mýty, ktoré pri téme repasované počítače kolujú.

Mýtus: Repasované počítače majú v porovnaní s novými menší výkon

Pravda: Je pravdou, že nové počítače ponúkajú najnovšie možnosti konfigurácie, najmodernejší procesor, viac jadier, výkonnú grafickú kartu a viac pamätí. Používateľ však musí pochopiť rozdiel medzi najnovšou konfiguráciou a funkciami, ktoré používa. Koľko ľudí používa počítač s tým, že reálne využije jeho plné možnosti výkonu? Len zanedbateľné množstvo! 

Väčšina ľudí používa PC a notebooky len na kontrolu e-mailov, sociálne siete, internet, kancelársky balík či filmy. Na vykonávanie týchto skutočne bežných úloh sa nevyžaduje najnovší a najvýkonnejší hardvér. Preto nie je nutné mať veľký výpočtový výkon. Skôr sa treba zamerať na zariadenia, ktoré zodpovedajú pracovným požiadavkám. Repasované počítače sú na to ako stvorené!

Mýtus: Repasované PC majú problémy s výkonom vzhľadom na nekvalitný hardvér

Pravda: Vo väčšine prípadov to neplatí. Renovátori a technici zabezpečujú, aby boli všetky prípadné vady PC odstránené ešte predtým, než sa dostane k zákazníkovi. Repasované počítače sú tak dôkladne testované a certifikované predtým, než sú uvedené na trh. V mnohých prípadoch poskytujú rovnaký alebo veľmi podobný výkon, ako nové zariadenia. Dokonca sa často podrobujú ťažším skúškam než nové výrobky. 

Mýtus: Žiadna záruka ani garancia 

Pravda: Repasované počítače sú väčšinou dodávané so zárukou do jedného roka. Ak však nakupujete od spoľahlivého a kvalitného predajcu, akým RE:PC rozhodne je, dostanete predĺženú záruku. Tá je u nás 3 roky. Nákup repasovaných počítačov by ste mali zvážiť iba u spoľahlivých spoločností, ktoré rozširujú svoje záručné služby. 

Mýtus: Repasované počítače nevydržia tak dlho ako nové 

Pravda: Obnovenie, ktoré prebieha počas procesu repasovania zaručuje, že každý počítač bude fungovať normálne, ako nový, minimálne 4 až 5 rokov. V niektorých prípadoch dokonca 6 až 8 rokov. Ujisťujeme vás, že sa nerozpadnú do mesiaca po nákupe. Opäť však záleží na tom, od koho sú repasované počítače kupované. Vždy nakupujte iba od renovovaných a overených predajcov. 

Mýtus: Repasované počítače sú určené pre školy/knižnice a nie pre firmy

Pravda: Vzhľadom na pracovný stav a výkon, môže repasované počítače používať ktokoľvek – jednotliví spotrebitelia aj komerčné organizácie. Je pravda, že myšlienka repasovania pôvodne vznikla pre školy, ale postupne sa vyvinula do bodu, kedy predstavuje ideálne riešenie aj pre firmy a prakticky kohokoľvek, kto chce ušetriť. 

Repasované počítače prešli už dlhú cestu, počas ktorej sa spotrebitelia naučili, že ich kúpou nič nepokazia. Práve naopak. Uvedomujú si výhody a častokrát je repas to prvé, po čom siahnu. Pridajte sa k nim a pozrite si našu ponuku. 

Tento príspevok bol uverjnený v Novinky