RE:PC vyberá počítač pre študenta podľa profesie

Prijímačky na vysokú školu sú už za dverami, a preto sa treba pomaly rozhodnúť, aký počítač by bol pre študenta tou najlepšou voľbou. Rozhodnutie by malo padnúť na základe zvolenej školy, resp. budúcej profesie. Ešte pred samotnou kúpou si radšej urobte menší prieskum, podľa ktorého zistíte, aký počítač je ideálny pre budúceho grafika, architekta, informatika či ekonóma. My sme to však urobili za vás.  

Pre budúceho ekonóma

Pre budúceho účtovníka či ekonóma je ideálnou voľbou notebook. Bude musieť zvládnuť rôzne účtovné a podnikové programy, ale aj účtovanie strán “Má dať – Dal” v súvahe, preto si vyžaduje aj trošku vyšší výkon. Navyše, účtovník či audítor cestuje veľmi často za prácou na účtovné kontroly priamo do firiem. Preto by mal byť notebook pevnej konštrukcie a zároveň odolný voči otrasom pri presúvaní sa. V tomto prípade je ideálnou voľbou HP EliteBook 840 G3. 

Okrem odolnej a zároveň elegantnej striebornej konštrukcie ponúka výkonný procesor Intel® Core™ i5, 8 GB operačnej pamäte a rýchle SSD úložisko s kapacitou 256 GB. HP EliteBook 840 G3 je nielen že kvalitný a spoľahlivý, ale vďaka jeho veľmi nízkej váhe navyše ľahko prenosný. 

Mám záujem o výborný notebook pre budúceho ekonóma

Pre študenta práva aj medzinárodných vzťahov

Nádejný právnik alebo politológ bude potrebovať niečo úplne iné, ako ekonóm. V tomto prípade musíte totiž myslieť na to, aby bol notebook nielen ľahký, ale aj výkonný, pevný a samozrejme s fajn web kamerou. Prežije si totiž veľa konferenčných hovorov či nápor miliónov paragrafov. Preto je výborný pomer ceny a kvality Lenovo ThinkPad X260. 

Vďaka výkonnému procesoru Intel® Core™ i5, pamäti 8 GB RAM a superrýchlemu úložisku 256 GB SSD zvládne nejeden vyhratý prípad. K tomu grafická karta Intel® HD Graphics 520, vysoká miera konektivity či váha 1,3 kg sú dokonalým bonusom, ktoré dokážu potešiť takmer každého študenta. S prehľadom totiž zvládne aj obľúbený film či seriál po úspešnej skúške. 

Mám záujem o výborný notebook pre budúceho právnika

Pre budúceho grafika či informatika

Odbory grafického dizajnu, informatiky či architektúry si vyžadujú úplne inú techniku, ako pri predošlých profesiách. Keďže musia zvládnuť nejeden grafický program alebo samotné programovanie, dôležitý je výkon. Nesmieme však zabudnúť ani na detaily, tie sa najlepšie zapracujú aj vidia na väčšom monitore, ako má klasický notebook. Keďže však vieme, že si tieto profesie vyžadujú aj prácu v teréne, vybrali sme pre vás dva varianty – počítač aj notebook.

Tento HP ZBook 15 G3 potiahne naozaj akýkoľvek grafický program. Je to vďaka výkonnému procesoru Intel Core i7 s taktom 2.70 GHz. Ak mu dáte poriadne zabrať, funkcia Turbo Boost pri vysokom zaťažení zdvihne frekvenciu výkonu. Pre profesionálneho grafika je potrebná aj profesionálna grafická karta Nvidia Quadro M2000M s vlastnou 4 GB pamäťou. Samozrejme k tomu nesmie chýbať obrazovka vo FULL HD rozlíšení, 16 GB RAM a rýchle úložisko 256 GB SSD. 

Vieme, že práca v tomto odbore sa lepšie vykonáva pri počítači a najlepšie s dvoma monitormi. Preto sme vybrali Dell OptiPlex 9010 s MT procesorom Intel® Core™ i7, 8 GB RAM a hlavne s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1650 a vlastnou 4 GB pamäťou. S týmto sa budú robiť zadania do školy samé!    

Chcem kúpiť notebook pre budúceho grafika

Chcem kúpiť počítač pre budúceho informatika

Tento príspevok bol uverjnený v Novinky