Tipy pre tých, ktorí majú záujem o repasovaný počítač

Ak váš rozpočet nezvládne nákup nového počítača, potom môže byť repasovaný variant skvelá odpoveď. Neušetríte len vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Keď hovoríme o cene, kúpa repasovaného počítača je vo všeobecnosti o 30 až 50 % lacnejšia než maloobchodná cena nového kusu. 

Repasovaný počítač vo všeobecnosti znamená, že:

  • bol vrátený zákazníkom z akéhokoľvek dôvodu a už sa nemôže predávať ako nový 
  • zlyhal pri teste kvality výrobcu a vady boli odstránené 
  • pochádza zo zrušenej objednávky 

Pred kúpou repasovaného počítača zvážte viacero faktorov

Ak používate počítač väčšinou na surfovanie po internete, sociálne siete, príležitostné sledovanie filmov alebo na základný kancelársky softvér, pravdepodobne vám bude stačiť lacnejší model. Na prácu s videom, fotografiami a hranie hier vám bude treba výkonnejší stroj, ktorý má viac pamäte a lepšiu grafickú kartu. Vaše potreby sú tak pred kúpou dôležité a je potrebné si ich ujednotiť. 

V prípade, že nemáte skúsenosti so servisovaním počítača, je najlepšie, keď si repasovaný PC kúpite od renomovaného predajcu, ktorý sa o servis, záruku a opravy postará za vás. Ak ide o konkrétny model, repasovaný PC môže byť prestavaný predajcom alebo treťou stranou. Pri druhej možnosti sa stáva, že rôzne tretie strany siahnu po aktuálne dostupných komponentoch. Potom je dobré overiť si, či sa hardvér repasovaného modelu zhoduje s novým. V ideálnom prípade by mal byť rovnaký alebo ponúknuť veľmi príbuznú alternatívu. 

Nie každá ponuka je dobrá ponuka

Nie každý predajca repasovaných počítačov je kvalitný. Pred kúpou je teda nutné overiť si zdroj, odkiaľ plánujete nakúpiť. Väčšina repasovaných počítačov predstavuje staršie modely. Neseriózni predajcovia lákajú zákazníkov na zníženú cenu, ktorú porovnávajú s pôvodnou, kedy konkrétny model prišiel na trh. Ak sa chcete uistiť, že cena repasovaného počítača je výhodná, vyhľadajte si ho podľa modelového čísla. V prípade, že sa vami žiadaný model stále predáva v maloobchodoch, cenu si viete porovnať aj sami. 

Podmienky záruky sú individuálne

Veľa repasovaných počítačov má oproti novým výrobkom obmedzené záruky. To je dôvod, prečo by ste si mali prečítať všetky podmienky predaja. V ideálnom prípade by mal záruku poskytovať priamo predajca, nie tretia strana. Ak je zainteresovaná, záruky tretej strany bývajú problematické a mali by ste sa im vyhnúť. 

Aj keď by mala byť záručná doba repasovaného počítača rovnaká, ako v prípade nového modelu, často to tak nie je. Okrem toho je dôležité vedieť, ako rieši predajca servis. 

RE:PC kvalitný predajca so všetkým, čo k tomu patrí

RE:PC je dcérska spoločnosť Shark.sk, ktorá vznikla s účelom šetriť planétu pri predaji elektroniky. Ponúka špičkové služby a produkty za priateľnú cenu. Naše repasované počítače sú takmer ako nové. Každý z nich pred predajom starostlivo otestujeme. Potom vám dodáme kus, ktorý môžete hneď používať. 

Samozrejmosťou RE:PC je:

  • takmer nové počítače 
  • bazárová cena
  • ekologická elektronika, ktorá šetrí životné prostredie
  • 13 mesačná záruka
  • možnosť spätného odkupu PC do 24 mesiacov od kúpy
Tento príspevok bol uverjnený v Novinky